הפרטים הקטנים עושים את ההבדל- קיפול מפיות לעיצוב שולחן החג

אז הלכתם מבעוד מועד להילולה לקנות את כל הכלים לעיצוב שולחן ראש השנה, הרכבתם תפריט, קניתם פרחים, התנור מתחמם, כולם כבר תיכף מגיעים, הכל עוד מעט מוכן ו... משהו חסר.

כדי להוסיף לשולחן את ה- little something extra, קיפול מפיות זה האלמנט שיוסף קישוט לשולחן שלכם. השנה החלטנו בהילולה לשתף אתכם בכמה מסגנונות העיצוב המובילים שלנו לקיפול מפיות לשולחן החג. אז קדימה! קחו לכם חבילת מפיות לבנות פשוטות, והתחילו לשכלל את טכניקת הקיפול שלכם, שתהיה מושלמת עד הארוחה.

1) הסגנון הבסיסי: קיפול מפיות רול.

לכל מי שלא מעוניין להתעסק בקיפול מורכב, אם מפאת חוסר זמן או חוסר נטייה, קיפול רול עונה על ההגדרה "כמה פשוט ככה יפה". כדי ליצור רול מאורך ומרשים, פותחים קודם את המפית לגמרי, עד שנוצר ריבוע גדול, מגלגלים לצורת גליל ומכניסים לחבק (למשקיעים- אפשר גם לקשור סרט מסביב במקום חבק).

קיפול מפיות רול

2) הסגנון המורכב: קיפול מפיות המניפה.

אם אתם מבלים את חייכם ביצירה ואמנות, או לחילופין אוהבים מאוד להשקיע ורוצים ליצור את אפקט ה"וואו איך הם עשו את זה?" המניפה תוסיף לסידור השולחן בדיוק מה שצריך. לצורך יצירת המניפה דרושות לפחות שתי מפיות, כאשר עדיפות תינתן למפית אחת שתהיה גדולה. כרגע לצורך ההסבר נשתמש בדוגמה שבה יש שתי מפיות, אחת רגילה ואחת גדולה.

א)פותחים את שתי המפיות לגמרי כשהצד המצויר כלפי מטה. את המפית הגדולה מניחים על המפית הרגילה במרכז כאשר קצוות המפית לא מונחים באותו כיוון כמו של המפית הרגילה אלא בכיוונים מנוגדים.

ב)לאחר מכן מרימים את זוג המפיות מהצד הפנימי (עכשיו הצד המצויר פונה כלפי חוץ) ושומרים על הפוזיציה שלהן. מעמידים את הצד הפנימי של שתי המפיות על אצבע, כך שנוצר מעין קונוס, שבקודקודו האצבע שלכם.

ג)לאחר מכן, מחליקים עם היד את הקונוס שנוצר, כדי לקבע את הקפלים שנוצרו בקונוס. לבסוף משחילים את החבק מהקודקוד כלפי מטה, כדי שיחזיק במקום את המניפה המושלמת שיצרתם.

קיפול מפיות מניפה

 

3) הסגנון האמנותי: קיפול מפיות הפירמידה.

זה סגנון שהוא גם כן יחסית פשוט וקל לעשייה לעיצוב שולחן חג לאורחת ראש השנה, אך יחד עם זאת יוצא מהמשבצת המוכרת של מפית עם חבק. בסגנון הזה גם כן לוקחים שתי מפיות רגילות, כאשר עדיפות תינתן לשתי מפיות שונות עם דוגמאות/ צבעים שמנוגדים האחד עם השני. פותחים כל מפית לחצי, ואת שני הקצוות העליונים מקפלים כלפי פנים כך שנוצר משולש אחד גדול. את המשולש הגדול מקפלים לחצי באמצע כך שנוצר משולש קטן. את שני המשולשים הקטנים (משתי המפיות) מכניסים אחד לתוך השני ומעמידים כך שנוצרת מעין פירמידה, שמורכבת מ-4 חלקים. את הפירמידה המקסימה מעמידים על הצלחת או לידה, להתפעלות כל האורחים.

קיפול מפיות פרמידה

 

 

בשורה התחתונה המפית מקומה אינו רק להניח ליד הסועד אלא יכולה לשמש כקישוט לשולחן, מוסיפה נופך לעיצוב שולחן לחג. בצעו אחד מהאופציות לעיל לקיפול המפיות ותפתיעו השנה את האורחים בעיצוב שולחן לראש השנה מרהיב.

 

בברכה שנה טובה צוות הילולה.