שישה צעדים פשוטים להשגת שולחן ראש השנה מהסרטים

למרות שכולנו לא רוצים להודות בזה, כי רק חזרנו מחו"ל וסוף סוף הילדים חזרו לבית הספר ואפשר קצת לנוח, ראש השנה כבר נמצא מעבר לפינה, ואיתו כל תקופת החגים.

בחגים תמיד עושים ארוחה, וזה תמיד צריך ליפול על מישהו ו…. השנה הוחלט שהגיע תורכם. אז איך מוודאים שתהיה לכם את ארוחת ראש השנה הכי מוצלחת שיש? את החלק של האוכל אנחנו נשאיר לכם. כאן באנו לדבר על החלק החשוב באמת- עיצוב השולחן לראש השנה.

בכמה צעדים פשוטים, נדאג שיהיה לכם את עיצוב השולחן הכי יפה במשפחה!

  1. להתחיל לעבוד מלמטה למעלה- לסדר בחירת הכלים לעיצוב השולחן יש חשיבות רבה. הרי אין טעם לבחור מפיות בלי לדעת אם הן מתאימות לצלחות, ואיך תוכלו לבחור צלחות אם אין לכם מפה מתאימה? צריך להתחיל לעבוד מלמטה- קודם כל לבחור את המפה, אחר כך את הצלחות לכל המנות,הכוסות,הסכו"ם והמפיות. למרות שזה נורא כיף לבחור קישוטים לשולחן החג, הם הדבר שצריך לבוא אחרון- לא להתחיל בהם ואז לנסות להתאים אליהם את כל השולחן!
  2. סקאלת צבעים- אפילו לפני שבחרתם את המפה, אתם צריכים לבחור לעצמכם סקאלת צבעים שעליה ינוע האירוע. מומלץ לא לבחור יותר מ-2-3 צבעים כדי לא ליצור עומס ויזואלי. שילובים פופולריים הם לבן או שמנת בצירוף כסף, זהב, ירוק, אדום, צהוב… מה שנראה הכי יפה בעיניכם לשולחן ולבית שלכם. תוכלו להתרשם משולשת שולחנות הקונספט  ( רעיונות לשולחן חג ) של מעצבי הבית שלנו. שולחן ירוק, שולחן זהב, שולחן פרחים
  3. להשקיע בפרטים אבל לא להיסחף- ההתאמה בין המרכיבים שעל השולחן היא חשובה. יחד עם זאת, לא צריך להיסחף יותר מדי, כדי לא ליצור מראה שהוא יותר מדי מושלם ותואם. כי זה יוצר רתיעה אצל אנשים מלנהוג בטבעיות, לגעת בדברים ולאכול בחופשיות, שלא יהרסו את התצוגה. חשוב גם להישאר בגבולות ההיגיון- מתנות קטנות בצבע צהוב בשולחן שכולו ירוק, זה לא "לא להיסחף", זה לבצע פשע עיצובי. לעומת זאת, אף אחד לא מצפה מכם במידה ובחרתם בעיצוב שולחן מוזהב, לקנות סט שלם חדש של סכו"ם בצבע זהב במקום הסט הכסוף שיש לכם.
  4. מקוריות- השתדלו לחדש מעיצובים שעשיתם בשנים קודמות. גם במתנות לחג וגם בקישוטים לשולחן, אפשר לגוון במתנות  לאורחים, בהילולה יש הצעות בנוסף  צנצנת הדבש המסורתית לאורח,  תפוחים קטנים, שוקולדים, מבחנות דבש ועוד...  לאורך השולחן. נסו לקשט במשהו חדש- כמו למשל רימונים, או אולי מבחנות או מזרקי דבש. אפילו כלי קטן שנראה כמו תפוח שמלא בסוכריות יכול לעשות את העבודה. השתדלו לצאת מהקופסה ולהפתיע את האורחים שלכם, הם יעריכו אתכם על כך.
  5. הפעלות לילדים- כדי גם לגלות התחשבות כלפי האורחים עם הילדים הקטנים, וגם לנסות למנוע התרוצצויות מיותרות אחריהם , נסו למצוא הפעלה קטנה לילדים שתעסיק אותם בין המנות בזמן שמחכים לאוכל. הכנת "שנה טובה", חידון ראש השנה, דפי צביעה וכד' יוכלו להוות הסחת דעת נחמדה לילדים ולא דורשים הרבה תכנון מוקדם.
  6. אווירת חג- מלבד סמלי החג המסורתיים שלבו בשולחן שלכם גם נרות ופרחים, בכלים מיוחדים ואולי אף בגבהים שונים שיעניקו תחושה חגיגית לאורחים, ויבדילו את ארוחת החג מכל ארוחה רגילה אחרת. גם קונפטי או מפיות מיוחדות בקיפול מעניין יכולים לסייע, כתוספת. גם אם השולחן עמוס, שווה להשקיע בקישוטים יפים לראש השנה.

בהצלחה לכל המארחים והמתארחים, ושתהיה לכולנו שנה טובה! מצוות הילולה