-

חדש ! משלוחי בלונים מנופחים עד הבית !

המדריך השלם למסיבת יום הולדת מוצלחת

13 הדיברות לחגיגת יום הולדת מוצלחת ומהנה לילדים !!!

 

1. ערבו את הילד

בהתאם לגיל הילד, תנו לו אחריות, והתייעצו איתו לפני קבלת החלטות. הוא ירגיש גאווה על שהוא עוזר בארגון וירכוש כישורי ארגון וקבלת החלטות. אתם תוכלו לישון בשקט בידיעה שהוא לא יתלונן ברגע האחרון על צבע הקישוטים. גם ילדים קטנים יכולים לעזור בבחירת הצבעים, ההזמנות או נושא המסיבה.


2. בחרו נושא

החליטו על נושא המסיבה במשותף עם הילד. ישנם סוגים רבים של נושאים אפשריים למסיבות ימי הולדת, בהתאם לגיל הילד ורצונותיו. נושאים אפשריים: חיות, פיראטים, כדורגל, בובות ועוד. היו יצירתיים בבחירת הנושאים, אפשר לשלב נושאים על מנת ליצור גיוון ולרצות גם את הבנים וגם את הבנות.


3. מיקום

הגדירו את המקום מראש, והגבילו את המסיבה למיקום הנבחר - אם המסיבה היא בחצר, אל תכניסו אותה הביתה. אם היא בפנים – לא כדאי לתת לילדים להסתובב בחוץ.
מסיבות בבית הן זולות וקלות יותר לארגון, אבל כשהכל ייגמר תאלצו להתמודד עם הניקיון שאחרי. אם יש לבית חצר, היא יכולה להוות זירה מצוינת,  במידה ומזג האויר מאפשר זאת , פארק ציבורי או מדשאה קרובה יכולים להיות מיקום מצוין.


4. תאריך ושעה

כשבוחרים את תאריך המסיבה, כדאי לבדוק האם החברים הטובים של חתן השמחה יכולים להגיע. חושבים על מסיבה בשבת? נסו להתחשב בשומרי השבת, כדי שכל החברים יוכלו להצטרף.
בבחירת שעת המסיבה, כדאי לחשוב על המזון שיוגש (ראו סעיף 8): אם אתם לא רוצים להגיש ארוחה מלאה, אפשר להתחיל את המסיבה ב13:00 או 14:00, ולהיות בטוחים שהילדים יגיעו שבעים. ילדים בגיל הגן נוטים לערנות ושיתוף פעולה בשעות הבוקר.


5. הכינו את רשימת המוזמנים

הכינו רשימת מוזמנים ובקשו מהורי הילדים לאשר את הגעתם, כך תדעו לכמה אורחים להתכונן ותמנעו הפתעות לא נעימות.
מסיבה גדולה היא לא בהכרח טובה יותר- ככל שהילדים קטנים יותר, כך עדיף מסיבה מצומצמת.
אם הילד רוצה להזמין הרבה חברים, כדאי לשקול מספר מסיבות נפרדות, על מנת למנוע אירוע המוני מדי.
רצוי לשלוח (או לחלק) את ההזמנות לפחות שבועיים מראש, כדי שהילדים יוכלו לשריין את היום ולאשר את הגעתם.


6. בחרו ושלחו הזמנות

אפשר להכין את ההזמנות בעצמכם, יחד עם הילד או לקנות הזמנות מוכנות. שימו לב שההזמנה שלכם כוללת את הפרטים הבאים: שם הילד המזמין, שם המוזמן, תאריך, שעה, מיקום וכתובת, הוראות הגעה (אם צריך), נושא המסיבה, מה להביא (אם נחוץ- למשל: בגד ים, תחפושת וכו'), מספר הטלפון שלכם, בקשה לאישור הגעה.


7. בידור

החליטו אם אתם מזמינים בדרן (קוסם, ליצן וכד'), או מספקים את הבידור בעצמכם.
בחירת בדרן: הדרך הטובה ביותר לבחור היא על פי המלצות. שאלות שכדאי לשאול: מה יש במופע שלו? מה אורכו (30 דקות הם האורך האידיאלי בדרך כלל)? האם התוכן מתאים לגיל הילדים במסיבה? האם הוא מגיע עם כל הציוד, או שצריך להתכונן לקראתו? מה נכלל ומה לא נכלל במחיר? האם יש תוספות שאינן כלולות? עדכנו את הבדרן בכל הפרטים הנדרשים (מקום, שעה, שם הילד החוגג, גילאים וכו'). חפשו את שם הבדרן בגוגל, כדי לראות מה כתבו עליו לקוחות אחרים, ולמנוע הפתעות לא נעימות.

משחקים: בדרן מבחוץ לא יספק את כל תוכן האירוע, ורצוי לשלב פעילויות מאורגנות מראש. אל תסבכו את העניינים: משחקים פשוטים מבדרים ילדים בכל הגילאים. משחקים כמו "חבילה הגיעה", מירוץ שקים או הכנסת נרות לבקבוקים אפשר לארגן בבית ללא ציוד יקר מבחוץ. אבזרים צבעוניים ומשעשעים כמו פיניאטה ישמחו את הילדים, שיהנו גם ממטמון הממתקים שבבטנה.
רצוי לשלב בין סוגים שונים של משחקים. הוציאו לילדים את האנרגיות עם משחקים ספורטיביים, ושלחו אותם להרגע עם משחקים שקטים יותר, כמו חידונים או פעילויות יצירה. כך תשיגו איזון בין ההפעלות, וגם הילדים שלא אוהבים את אחד הסוגים יוכלו להנות. אפשר לקחת משחקים ישנים, כמו הדבקת זנב לחמור, ולתת להם תוספת מעניינת, כמו הדבקת רטייה לפיראט, קרן לקרנף או עכבר לחתול.
החליטו האם לפתוח את המתנות באירוע או לאחריו. בכל מקרה, הזכירו לילד לומר תודה.


8. תפריט

- החליטו מה תהיה רמת הכיבוד: האם אתם מגישים ארוחה? מזמינים פיצה? כיבוד קל ושתיה?
- נסו לאזן את החטיפים והמזון המהיר עם מזונות בריאים יותר. לצד הבמבה והביסלי המסורתיים אפשר להגיש ירקות חתוכים (גזר, מלפפון, פלפל) ופופקורן ללא חמאה. כדאי להגיש גם מתוק וגם מלוח.
- קחו בחשבון שככל שהמזון מלכלך יותר, כך הניקיון אחר כך יהיה מורכב יותר, במיודח אם אתם עורכים את המסיבה בבית.
- אל תשכחו את עוגת יום ההולדת! תוכלו להכין אותה יחד עם הילד.
- כמויות: הכינו בערך מנה וחצי לאורח מכל סוג כיבוד, כדי שלא ייווצר מצב של מחסור.
- רצוי לשמור על פשטות, ולא להגיש מזון מתוחכם מדי, במיוחד אם הילדים קטנים. אפשר להיות יצירתיים בצורת המזון, עם עוגיות, סנדוויצ'ים או פיצה בצורות שונות (לבבות, כוכבים וכו').
- אם אתם מגישים כיבוד שמכיל בוטנים או מאכלים אחרים שעלולים לגרום לאלרגיה, כדאי להכין אלטרנטיבות.


9. עיצוב וקישוטים

הקישוטים הנכונים יכולים להפוך כל חדר לחגיגי. אם בחרתם נושא למסיבה, כדאי שהקישוטים יתאימו לו. כנסו לאשף המסיבות   ומצאו את כל הקישוטים והאביזרים המומלצים. 


10. מתנות לאורחים

תמיד כיף לקבל מתנות - אם החלטתם לתת משהו למזכרת -  כדאי לשמור על פשטות. במידה וארגנתם פעילות יצירתית, אפשר לתת לילדים את העבודות שהם הכינו. שקיות הפתעה (קישור לעמוד שקיות יום הולדת) הן תמיד אופציה משמחת ולא יקרה, ודרך מוצלחת לסיים את המסיבה. רצוי לתת לילד יום ההולדת לחלק את שקיות ההפתעה, ובאותה הזדמנות להפרד מהאורחים ולהודות להם שבאו.


11. קבלו עזרה

אל תעשו את הכל לבד- חלקו את המטלות. אפשר להתארגן עם הורים של חברי הילד לעזרה הדדית במסיבות, לבקש מאחים גדולים לתת יד, להיעזר במשפחה וחברים או אפילו לשלם לבייבי סיטר עבור עזרה בארגון.


12. לו"ז

חשוב לתכנן את לוח הזמנים של המסיבה מראש, כדי לא להשאיר זמנים מתים. ילדים משתעממים מהר, וגם הפסקה של כמה דקות בין פעילות לפעילות עלולה לגרום להם לאבד את תשומת הלב ושיתוף הפעולה. רשמו את סדר הפעילויות ואת אורכן המשוער. אפשר לחשוב על משחקים קצרים (כמו חידונים נושאי פרסים קטנים) שישמשו כמעבר בין פעילויות, או עד שהקוסם יתחיל את המופע.
ילדים בגיל הגן מאבדים ריכוז לאחר כשעה. עם ילדים עד גיל 10 עדיף שאורך המסיבה לא יעלה על שעתיים.
בעת הכנת חלל המסיבה, שימו דגש על הפרטים הנכונים, במיוחד אם אתם מוגבלים בזמן. ילדים לא ישימו לב אם הקישוטים לא סימטריים, אבל יהיו פחות סלחניים כלפי פעילויות לא מעניינות .


13. צלמו את האירוע, או בקשו ממישהו אחר לעשות זאת.

 

יום הולדת שמח ובהצלחה!
צוות הילולה